Přejít k hlavnímu obsahu

Krajina ró

Zakládající člen a kapelník legendární skupiny Jablkoň Michal Němec se obklopil mladými muzikanty a společně založili novou kapelu s názvem Krajina Ró.  Prvotním impulzem bylo Němcovo setkání se skladatelem a velkým kytarovým talentem Tomášem Frolíkem. Dva odlišné světy se k sobě dokázaly velmi rychle přiblížit a vzápětí přibrali do party i další dva členy Frolíkovy kapely The BladderStones, osvědčeného baskytaristu Johnny Judla Jr. (hraje i v Jablkoni) a skvělého bubeníka Michaela Noska. Do kapely mezitím přišla Němcova neteř, osobitá zpěvačka a herečka Anna Břenková. Bylo léto 2019 a Krajina Ró začala pracovat na prvním albu.

Ve studiu Jámor pod zkušeným producentským dohledem Ondřeje Ježka kapela nahrála jedenáct původních skladeb. Album dostalo název HOTEL BLÁZEN. Nutno dodat, že vstoupilo přímo do lockdownu, potažmo do zákazu všeho možného. Novou kapelu to sice přibrzdilo, ale nezastavilo, Krajina Ró na jaře 2023 nahrála další autorské album pod názvem MLHOVINY. Druhé album přišlo na svět obdobně jako to první, ale je o pár let sehranější a nosnější. Ondřej Ježek navíc ukázal, že pro krásný zvuk nahrávek, není třeba létat do Ameriky.

                               
 

Složení kapely

Michael Nosek
bicí, perkuse, samply

Tomáš Frolík
kytary, kytarové syntezátory
 

Anna Břenková
zpěv,
klávesy

Johnny Judl Jr.
baskytara, efekty

Michal Němec
zpěv, kytara

Tomáš Frolík skladatel a hráč na elektrickou kytaru. Studoval Mezinárodní konzervatoř Praha a vysokou školu London Centre of Contemporary Music. Absolvoval i řadu mistrovských kurzů, např. u Robbena Forda, nebo Marcuse Millera. Hraje v triu The Bladderstones, v bluesrockové kapele Livin Free a v kapele Sabiny Křovákové. Zároveň pracuje na několika vlastních autorských projektech.

Anna Břenková zpěvačka a herečka. Studovala činoherní i loutkové herectví na Vyšší odborné škole herecké a grafiku na Soukromé střední umělecké škole designu. Hrála např. ve Švandově divadle, Divadle Spektákl, Divadle na Vinohradech, Loutky v nemocnici atd. Působila ve sboru Bambini di Praga, příležitostně vystupuje s kapelami Paprsky inženýra Garina, Cermaque nebo The Shifty Grifts.

Johnny Judl Jr. studoval na Pražské státní konzervatoři. Kromě baskytary ovládá výborně i elektrickou kytaru a (pokud pravidelně cvičí) je také skvělým fagotistou. Stabilně hraje ve skupině Jablkoň, v triu The Bladderstones a také v kapele The Plastic People of Universe. Příležitostně spolupracuje (koncertně i studiově) s mnoha dalšími.

Michael Nosek studoval bicí na Konzervatoři Jaroslava Ježka a na Janáčkově akademii múzických umění v Brně. Hraje, nebo hrál v kapelách The Bladderstones, The Odd Gifts, Sabina Křováková, Livin Free, Mario Bihári & Bachtale Apsa, GaRe, Vít Švec Trio, Losers Cirque Company, Josephine & The Band. Dříve Eggnoise, Bitumen Beat, Before Breakfast a atd. Kromě hry na bicí se zabývá komponováním pro svou vlastní kapelu Personal Highway, aranžováním, studiovou prací a hrou na kytaru.

Michal Němec studoval dirigování a skladbu na Konzervatoři Jaroslava Ježka. Působil a působí ve všech projektech skupiny Jablkoň, včetně toho experimentálního (Baba Aga), rockového (Půlpes), symfonického (Symphonic Jablkoň), ale také třeba v těch folkových (Malá lesní Jablkoň, Půljablkoň) atd.